shadow

Vanalinna kool korraldas XXI algklasside kooliteatrite riigifestivali ja 3.a noppis taas laureaadi tiitli

26.-27. mail toimus Kuressaare Teatris XXI ALGKLASSIDE KOOLITEATRITE RIIGIFESTIVAL 2023. Festivali korraldajateks olid Harrastusteatrite Liit  ja liidu tegevjuht Kritiina Oomer  ning Kuressaare Vanalinna Kool ja huvijuht Piret Seema. 

Fotosid näed siit: https://www.flickr.com/photos/vanalinna/albums/72177720309237633 

Kuna Vanalinna kooli 2.a klass ja juhendaja Kadi Tänav(Tänak) ning huvijuht Piret Seema käisid 2022. aasta kevadel Viimsi koolis toimunud  XX algklasside riigifestivalil esindamas Saare maakonda ja said seal tunnustatud laureaadina, siis pakkus Harrastusteatrite Liit korraldamise au Vanalinna koolile. 

Ka sel aastal saavutas Kadi Tänav(Tänaku) 3.a klass maakondlikul näitemängude päeval Grand Prix ja esindas Saare maakonda ka tänasel festivalil. 

Festivalil osalejaid (õpilased, juhendajad ja laste saatjaid) oli kokku 217 ning lisaks korraldajad õpetaja ja õpilased Vanalinna koolist. 

Kuna Vanalinna kooli saal on suurema ürituse jaoks väike, siis etendused toimusid Kuressaare Teatris. Muud tegevused nagu söömine, magamine ning sportlikud mängud ja muud lõbusad tegevused Vanalinna koolis. Samuti käisid osalised, reede õhtul Vanalinna kooli õpilaste eestvedamisel pikal ringkäigul Kuressaare linnas ja muidugi piiskopilinnuse hoovis ja Titerannas. 

Festivalil osalesid ja esindasid oma linna või maakonda: 

Saaremaad – Kuressaare Vanalinna Kooli 3.a klass 

Läänemaad – Haapsalu Noorte Huvikeskuse draamaring  

Lääne-Virumaad – Vohnja lasteaed-algkooli teatripere   

Tartu linna – Mart Reiniku Kooli „Kärjelind“  

Tartu maakonda – Rõngu Keskkooli algastme trupp 

Raplamaad – Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio Ega Vist 

Harjumaad – Viimsi, Püünsi ja Haabneeme koolide ühendtrupp EKSPERIMENT 

Viljandi linna- Viljandi Kesklinna Kooli „Tupsununnud“ 

Pärnu linna – Huvialakool Shart Lasteteater 

Võru maakonda – Kuldre kooli „Kuldsed Kuldrekad“  

Valgamaad – Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse trupp B-LAVAL 

Tallinnast – Jakob Westholmi Gümnaasiumi 3.b klassi teatritrupp 

Festivali lavastusi vaatas, hindas ja andis juhendajatele tagasisidet heatahtlik žürii:

 • Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht ja ürituse üks korraldajatest – Kristiina Oomer 
 • Kuressaare Teatri juht ja särav näitleja – Piret Rauk 
 • Vabakutseline näitleja, Inspira Teatristuudio juhendaja ja Kuressaare Vanalinna Kooli vilistlane – Mihkel Vendel 

 Festivali tulemused: 

LAUREAADID (viis võrdset väga head etendust): 

 • Haapsalu Noorte Huvikeskuse draamaring „Kui ma oleksin vanaema“ Indrek Koffi samanimelise raamatu põhjal dramatiseerinud Anne Suislep, juhendajad Triin Reemann ja Anne Suislepp. 
 • Kuressaare Vanalinna Kooli 3.a klass, etendusega „Nööp, kes kaotas poisi“, Andrus Kivirähu loo põhjal lavastas ja juhendas Kadi Tänav(Tänak). 
 • Viimsi, Püünsi ja Haabneeme koolide ühendtrupp EKSPERIMENT etendus “Unemäng”. Kokku seatud Eno ja Rein Raua, Aino Perviku luuletustest ja oma lugudest, juhendaja Külli Täht. 
 • Viljandi Kesklinna Kooli trupp „Tupsununnud“, etendusega „Juku ja sõbrad“ I. Tera, A. Lond, juhendaja Annika Lond. 
 • Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio Ega Vist etendus „Üheskoos“, A. Perviku luule põhjal väikeste omaloominguliste lisandustega, juhendaja Krista Olesk 

 Eripreemiad truppidele: 

 • Eripreemia ägeda ja sisuka räpi eest lavastuses „Nutivalud võludeks“, autor E. mägi – Rõngu Keskkooli algtaseme trupp, juhendaja Erle Mägi 
 • Eripreemia tundliku teema käsitluse eest läbi efektse lava- ja helikujunduse lavastuses „Eimiski“ – Valga Kultuuri- ja Huvikeskuse trupp B-LAVAL 

 Individuaalsed näitlejapreemiad: 

 • Saara Frida Pipenberg  ja Andero Fjodorov – Vohnja lasteaed-algkooli teatripere, lavastuses „Lotte“, juhendajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola, Tiina Poopuu 
 • Göta Veskioja ja Lenna Haidak – Mart Reiniku Kooli trupist „Kärjelind“, lavastuses „Ahjualune“, juhendajad Terje Käärik ja Ave Rüüson 
 • Siiri Seinberg ja Kaur Kollo – Jakob Westholmi Gümnaasiumi 3.b klassi teatritrupi etendusest „Pööningusaladus“, juhendaja Aade Veskimägi 
 • Eva Nelis ja Riko Rehi – Kuressaare Vanalinna kooli 3.a klassi lavastusest „Nööp, kes kaotas poisi“, juhendaja Kadi Tänav (Tänak)) 

Ürituse toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, Saaremaa Vald, Kuressaare Vanalinna Kool 

Suur tänu festivali õnnestumise eest Kuressaare Teatri toredale kollektiivile, Kuressaare Vanalinna Kooli söökla personalile, õpetajatele ja õpilastele.

 Korraldaja 

Piret Seema

huvijuht