Hispaania õpetaja meie kooliga tutvumas

6.-10. maini viibib meie koolis töövarjuna bioloogiaõpetaja Isabel Garcia Ferrer Hispaaniast Valenciast. Oleme temaga teinud koostööd kahel õppeaastal erinevates eTwinningu projektides. Eelmisel õppeaastal osalesime projektis „The Plants Around Us“, sel õppeaastal „Mirror-Mirror On The Wall“ ja „Travelling To Different Biomes“. Meie koostöö on olnud väga edukas, eelmise aasta projekti tunnustati osalevates riikides riikliku kvaliteedimärgiga, samuti omistati projektile Euroopa kvaliteedimärk.

Isabel külastab tunde, tutvub meie kooli tegevuste ja juhtimisega. Teda huvitab, kuidas vähendada õpilaste koolist väljalangemist, mis on Hispaania koolides suur probleem. Ta osales ka 7.a klassi Harilaiu matkal, reedel võtab osa KVK projektõppepäevast. Teisipäeval tutvustasime talle Saaremaa vaatamisväärsusi, neljapäeval külastab ta Kuressaare lossi. Pärast lossi külastust kohtub Isabel ka meie kooli õpetajatega, kus ta tutvustab Hispaania haridussüsteemi.

Üks  tema külaskäigu eesmärke on ka järgmise õppeaasta ühistegevuste planeerimine. Nimelt on esitatud Erasmus K2 projekt, mille eesmärgiks on võimaldada õpilastel ja õpetajatel külastada oma projektipartnereid. Planeerime ka eTwinningu järgmise aasta projekti, mis on seotud inimese tervisega.

Meil on suur rõõm jagada oma kogemusi ja saada teadmisi Hispaania koolisüsteemist!

Fotol vasakult: Ülle Kreos, Isabel Garcia Ferrer, Piret Seema, Tuuli Käiro.

Info edastas õpetaja Ülle Kreos.