shadow

eTwinningu projektid annavad häid emotsioone!

Meie kooli 9-ndate klasside õpilased on osalenud viimasel kahel aastal edukalt erinevates eTwinningu projektides. Meie kooli esimene projekt algas kaks aastat tagasi, see oli „The plants around us“, projektis osales 9 kooli 5-st erinevast Euroopa riigist. Selle projektiga võitsime eelmisel kevadel Eestis rahvusvaheliste eTwinningu projektide konkursi. Õpilastele oli preemiaks Nukufilmi Lastestuudio animatsiooni töötuba. Reedel, 18. oktoobril, käisimegi preemiareisil Tallinnas.  Sõitu toetasid Saaremaa vald ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Töötoa käigus valmis õpilaste joonistustest terviseteemaline animatsioon.

Videot saab vaadata siin: https://www.youtube.com/watch?v=M-yjAt4k9zI&feature=youtu.be

Õpetaja preemiaks oli osalemine rahvusvahelisel seminaril. Valisin Bratislava seminari, kus tegin ka tunniajase ettekande koostöös Portugali õpetaja Dora Pereiraga. Tutvustasime eelmise õppeaasta 4 kooli ühist eTwinningu projekti “Travelling to Different Biomes”. Ettepanek esinemiseks tehti seetõttu, et see projekt leiti olevat väga hästi planeeritud, organiseeritud ja tulemuslikult läbiviidud projekt. Seminaril osales 70 õpetajat 15-st erinevast Euroopa riigist.

 

Pildil: Dora Pereira, Ülle Kreos.

 

Projekti saab vaadata: https://twinspace.etwinning.net/72374

 

Eelmisel õppeaastal osalesime veel ühes projektis – „Mirror, mirror on the wall!?“. Selles osalesid kevadel lõpetanud 9.a klassi õpilased.

Projekti lehekülg: https://twinspace.etwinning.net/74743

Kõik lõpetatud projektid on tunnistatud ka kvaliteedimärgi vääriliseks (kvaliteedimärgid nii õpetajale kui õpilastele).

Sel õppeaastal oleme alustanud tööd kahe projektiga. 7.a klassi õpilased osalevad projektis „Let’s interact by making maps“. Õpilased on koostanud enda tutvustamiseks video, joonistanud projekti logosid. Töö jätkub erinevate veebikaartide koostamisega. Praeguseks on sellega ühinenud 20 kooli üle Euroopa.

Projekti käiku on võimalik jälgida: https://twinspace.etwinning.net/92763/home

9-ndate klasside õpilased on alustanud tööd projektis “Enjoy and learn healthy”. Selle eesmärk on panna noori mõtlema enda tervisele. Projekti kulgemist saab jälgida: https://twinspace.etwinning.net/94038

eTwinning teeb koolielu huvitavamaks!  Info edastas Ülle Kreos.

Kuressaare Vanalinna Kool tänab kõiki projektides osalenud õpilasi ja eriti õpetaja Ülle Kreosi projektide eestvedamise ja neisse oma energia ja aja panustamise eest!