shadow

Ketly Ilvest häkatoni “Hack The Crisis: Youth” võidukas võistkonnas!

Koostöös partneritega korraldas nutikate ideede prototüüpide rahastu Prototron 6.-9. aprillini esmakordselt “Hack The Crisis: Youth” noorte veebipõhise häkatoni, milles osales üle 200 noore vanuses 14 – 19 aastat. Meie koolist otsustas häkatonil osaleda õpilasesinduse liige ja 8.b klassi õpilane Ketly Ilvest.

Palju, palju õnne Ketlyle, sest tema võistkond “Kastisüsteem” kuulutati häkatoni võitjaks! Võistkond saab auhinnarahaks 1000 eurot!

Siin ka väike kokkuvõte Ketlylt: Häkatoni kohta sain infot õpilasesindusest. Otsustasin osaleda, et saada juurde uusi tutvusi ja kogemusi. Minu võistkonnas oli peale minu veel Luukas, Natali ja Madis. Millistest koolidest võistkonna liikmed olid, ei oska täpselt öelda. Üks neist õppis EBSis. Võistkondade leidmiseks tuli kirjutada gruppi enda kohta väike kokkuvõte või otsida sealt endale tiimikaaslased. Toimusid ajurünnakud, kus võistkond mõtles ühiselt probleemidele ning ideid, kuidas probleemi lahendada.

Võistlus kestis neli päeva. Alustasime kella neljast kuni üheksani õhtul ja vahel kauemgi. Viimane päev algas kell 12, sest valmis tuli teha video ning see viimistleda. Meie võistlusvideo on inglise keeles.

Võistkonna ideeks oli liigutatava töökeskkonna loomine. Kodukontoris ja koduõppel on kohati raske tööle või õppimisele keskenduda ja pühenduda. Mõtlesime probleemi lahendamiseks välja munakujulise liigutatava töökeskkonna.

Mis on häkaton?: https://markalast.ee/hackthecrisisyouth/

Võidutöö video The Egg on siin: https://www.youtube.com/watch?v=tUXnA3BKTus&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0690e7UkEP2VJ_SOI0SZLZJlDVu7_XpEMqLmeHuEUfKDP9ghEb2GGtwvA

Õnnesoovid veelkord tublile meeskonnale ja Ketlyle!

Huvijuht Piret Seema