shadow

Loodusnädal 2015

11.-15. mail toimus Vanalinna koolis looduse nädal. Sel nädalal toimusid mitmed huvitavad tunnid. Klassis joonistati plakateid, toimusid ka õuetunnid. 7.a ja 7.b klass käisid pargis linde vaatlemas ja linnulaulu kuulamas. Kuigi pargis tuli olla juba varahommikul kell seitse, olid kõik rõõmsalt kohal. Lindude määramisel olid abiks erinevad linnumäärajad, laulu äratundmisel mobiiliäpp”Linnuaabits”.

1

2

 

 8.a ja 8.b klassid käisid tiigielustikuga tutvumas KG tervisepargis. Nägime palju erinevaid veeloomi. Määrajate abil püüdsime need ka ära määrata. Palju elevust tekitasid nastikud.

3

4

 

 

 

 

Reedel toimus aga kooli matkapäev, kus käidi matkamas või õppereisil. 7. ja 9.-datel klassidel oli õuesõppepäev, kus matkati Loode Tammikusse ja matka käigus täideti erinevaid ülesandeid. Tuli kasutada erinevaid tehnilisi vahendeid, näiteks mobiiliäppi “Endomondo”, teha erinevaid matemaatikaülesandeid, samuti määrata ja herbariseerida taimelehti, moodustada geomeetrilisi kujundeid kehadega ja neid siis pildistada.

Parimad võistkonnad projektõppepäeval olid 7.a klassi 2. võistkond (Lauri Muruvee, Marilis Lepp, Helen Tšernobrovkin, Andero Miil, Aivar Jäns, Karoliina Pilden) ning 9.b klassi 1. võistkond (Tanel Vahter, Keir Priske, Eliise Šmuul, Ruth Rohtla, Carmen Kallas, Marii Heleen Moon).

56