Õpilasesindus osales konverentsil “Lahe Koolipäev 2021”

Noored üle Eesti tulid 7. oktoobril kokku Tallinnas Alexela kontserdimajas, kus toimus juba 18. noortekonverents Lahe Koolipäev 2021. Meie koolist osalesid konverentsil Nora-Liisa Viherpuu 8.a, Carmen Kanamart 8.a, Karoli Harjus 9.a, Hanno Kull 9.a, Lauri Sepp 9.a, Kätri Kruusement 9.b ja huvijuht Piret Seema.

Fotol vasakult: Lauri, Hanno, Kätri ja Karoli.

Konverentsi eesmärgiks on pakkuda nooretele üks unistuste koolipäev, mis oleks täis naeru, uusi sügavaid ideid, tutvusi ning huvitavaid teadmisi. Meie kooli õpilasesinduse liikmed on sellel osalenud juba rohkem kui 10 aastat. Igal aastal on konverentsil oma teema. Selle aasta teemaks oli “Kuidas jõuda kohale?” Konverentsi moderaator Toomas Laigu vestles konverentsi jooksul laval kuue erineva huvitava inimesega, kes kõik rääkisid, kuidas nemad on jõudnud oma eesmärkideni. Mida nad selleks on teinud ja kuidas kiirelt muutuvas maailmas on väga tähtis leida üles oma rada. Kõige tähtsam on keskendumine ja süvenemine oma tegemistesse. Olla ja nautida hetke ning võtta selleks aega. Vestluste vahele sai nautida muusikalisi ja tantsulisi etteasteid ning muidugi ei puudunud ka söögipausid ning tutvumine kõrgkoolide ja erinevate firmade ning organisatsioonide boksidega.

Esinejateks olid: psühholoog, kirjanik ja ettevõtja Alar Tamming (raamatute „Jalutuskäik iseendasse” ja „Jalutuskäik raha alkeemiasse” autor), bioloog ja pedagoog Toomas Trapido (“Teeme Ära” kampaania asutaja), Kanadas sündinud väliseestlane Steve Kokker (on oma elu pühendanud erinevate teede nautimisele, selle joomise kultuurile ja ka oma teadmiste edasi õpetamisele), džässlaulja, helilooja ja arranžeerija  Kadri Voorand (tuntud vokaalansambli Estonian Voices juhendaja); tuntud naissaatejuht, produtsent ja toimetaja Tuuli Roosma (on valitud korduvalt parimaks naissaatejuhiks, toodab sarja “Minu aasta”); multitalent ja muusik Valter Soosalu (teatakse, kui progeroki ansambli Põhja Konn solisti ja klahvimängijat).

Üks ja väga tähtis osa konverentsist on konkursi “Hea Eeskuju” nominentide tutvustus ja võitja väljakuulutamine. Sel aastal sai selle toreda tiitli, Hea Eeskuju 2021 Saaremaa noormees Martin Vesberg. Palju õnne Martinile!

Oma mõtted konverentsist panid paberile Hanno, Lauri ja Karoli.

Hanno: Lahe Koolipäev oli muidu üsna tore üritus, kuid esinejatega mul väga suurt sidet kahjuks ei tekkinud. Meeldis muidugi boksimäng, kus sain palju huvitavat osalejate firmade ja organisatsioonide kohta teada. Oli ka muidugi uudne kogemus üldse sellisel üritusel osaleda.

Lauri: Konverentsi osa oli üpris igav aga sain teada uusi asju ning mõned külalised ajasid ka päris asjalikku juttu.

Karoli: Käisin Lahedal Koolipäeval juba kolmandat korda ja kahjuks pean ütlema, et selle aasta konverents ei olnud kindlasti mu lemmik. Ei olnud suurest osast esinejatest midagi kuulnud ning nende räägitud jutt ei köitnud mind ka väga. Sellest hoolimata oli alles konverentsi mõnus õhkkond, maitsev (sel aastal vegan) toit ja huvitavad tegevused vahepauside ajal. Minu lemmikud esinejad olid Valter Soosalu, kes tutvustas oma “uut huvitavat imepilli” harpejji’t, ning Tuuli Roosma, kes rääkis palju oma reisiseiklustest ja ajast endale. Lisaks lõbus seltskond ning kokkuvõttes läks konverents väga hästi!

Kokkuvõtte koostas huvijuht Piret Seema.