shadow

Rahvusvaheline videokonverents võttis kokku nelja riigi õpilaste ühise töö

Kolmapäeval, 14. aprillil toimus eTwinningu projekti „Traveling in European countries“ tulemusi tutvustav videokonverents. Sellest veebikohtumisest võtsid osa nelja kooli õpilased: 4th Junior High School of Glyfada (Kreeka), Eskişehir Fatih Fen Lisesi (Türgi), Agrupamento de Escolas Nuno Gonçalves, Lisboa (Portugal) ja Kuressaare Vanalinna Kool (Eesti). Meie koolist osalesid 7-ndate klasside õpilased.

Konverentsi 9 ettekannet tutvustasid planeeritud reise erinevatesse Euroopa riikidesse ja pealinnadesse. Esineda said õpilased, kes ise selleks soovi avaldasid. Esinejad said tutvustada rahvusvaheliste meeskondade ühist tööd, näidati koostatud reisikaarti, tutvustati sihtkoha vaatamisväärsusi ja näidati ka koostatud reisi eelarvet. Meie koolist esinesid kolm õpilast: Ats Salu, kes rääkis Pariisi reisist koos Maria (Portugal) ja Talhaga (Türgi), Janar Riand, kes tutvustas teistele Moskva reisi koos Ceydaga (Türgi) ja Mathias Songisepp, kes rääkis reisist Soome. Ülejäänud ettekanded olid Tšehhist ja Prahast, Iirimaast ja Dublinist, Itaaliast ja Roomast, Šveitsist ja Bernist, Bulgaariast ja Sofiast, Austriast ja Viinist. Kõik ettekanded olid hästi ette valmistatud, esitlused huvitavad ja reisikaardid informatiivsed.

Projekt on kestnud terve õppeaasta, õpilased on joonistanud logosid, toimus logode konkurss, kus rahvusvahelise hääletuse tulemusena osutusid võitjaks kaks tööd – Kristel Mati joonistatud logo ja Türgi õpilase Elifnaz-i arvutis tehtud logo. Õpilased õppisid mängides tundma Euroopa ja maailma poliitilist kaarti, mõned mängud koostasin ka ise. Tähistasime Rahvusvahelist Inimõiguste päeva, tegime videoid enda kodukoha tutvustuseks, koostasime ja vahetasime jõulukaarte, tegime tiimitööd rahvusvahelistes rühmades. Veebiseminar võttiski kokku kogu aasta töö.

Õpilased andsid ka tagasiside projektile ning veebikohtumisele. Allpool mõned näited õpilaste kirjapandust:

Mia: Minule meeldis vaadata teiste projekte ja kuulata, kuidas nad sellest rääkisid. Esitlused olid hästi tehtud, õppisin teiste riikide kohta palju uut. Oskan nüüd reisi ka ise planeerida.

Nora-Liisa: Tore oli kuulata teiste riikide õpilasi ja näha oma tiimikaaslasi. Sain ka teada teiste riikide vaatamisväärsustest ja näha, kuidas kõik pingutasid.

Emily: Mulle väga meeldis kuulata teiste esitlusi, kuna kõikide esitlused olid väga huvitavad. Sain rohkem teada teiste riikide kohta. See oli väga lahe kogemus.

Mairo: Oli väga tore projekt, mulle väga meeldis välismaalastega rääkida ja koostööd teha.

Rebecca: Mulle meeldis projekti juures koostöö erinevate riikide ja koolide vahel. See arendas meie silmaringi ja andis uusi teadmisi. Mul oli hea meel sellisest kogemusest osa võtta.

Karl Erik: Mulle projekt väga meeldis, sest seal sai palju erinevaid asju teha: nt mängida, videosid vaadata, kaardile asju lisada jne. Sain rohkem teada Euroopa riikide kohta.

Delary: Minu arust oli eTwinningu projekt väga huvitav ja erakordne.

Grete: Mulle meeldis see projekt! See oli hea, kuna sealt õppis palju. Mulle meeldis veel väga hotellitube ja vaatamisväärsusi otsida.

Riina: See projekt oli uus ja tore kogemus. Õppisin palju uusi riike ja kuidas reisi planeerida. Väga tore oli teise riigiga koostööd teha.

Janar: Mulle väga meeldis esinemine. Sattusin sinna kogemata, sest olin korraks tunnist eemal ja vastasin õpetaja küsimusele jaatavalt, kuigi ei kuulnud küsimust. Järgmisel päeval tuli välja, et pean veebikohtumisel inglise keeles esinema. Mulle see tegelikult väga meeldis, nii et olen õnnelik, et kogemata esinema sattusin!

Link meie veebikonverentsi esitlusele: https://bit.ly/3uT8qMy 

Info edastas projekti eestvedaja ja Vanalinna kooli õpilaste juhendaja õpetaja Ülle Kreos.

Suur tänu õpetaja Üllele õpilaste juhendamise ja innustamise eest!