Tähelill Niit 6.b klassist on keelemängude võistluse “Valge lehma saba musta lehma taga” üks võitjatest!

Ajakirjad Hea Laps, Täheke ning kirjanik Valdur Mikita kuulutasid märtsis välja kevadise keelemängude võistluse “Valge lehma saba musta lehma taga”.

Konkursile oodati ilusaid ja hea kõlaga eestikeelseid sõnu ja lauseid, mis samal ajal keele mõnusasti sõlme ajavad. Näiteks kuu-uurija; pagari piparkook; jõeäärne õueaiamaa; kummikutes kummitus kummitas kummutis; musta lehma saba valge lehma taga, valge lehma saba musta lehma taga. Osaleda võis üksikult või rühmana. Vastuseid laekus rohkem kui neljasajalt võistlejalt, võistlustöid aga oli üle tuhande.

Žürii (koosseisus Valdur Mikita, Ilona Martson, Kätlin Vainola, Anna-Magdaleena Kangro, ja Kadri Hinrikus) oli võitjaid välja selgitada päris keeruline.

Vanemas vanuserühmas (11-aastased ja vanemad) üheks parimaks keeleväänajaks valiti lause –

“Ilus kilu silus silgu silmailu”, mille saatis Tähelill Niit meie kooli 6.b klassist.

Kiitus ja õnnesoovid sulle Tähelill!