Taotluste vastuvõtt 2019/20. õppeaasta 1. klassidesse

Algab 1. klassi taotluste vastuvõtt

Saaremaa vallavalitsus alustab 15. märtsist taotluste vastuvõttu järgmise, 2019. aasta septembrist algava õppeaasta esimeste klasside lastele elukohajärgse kooli määramiseks.

Lapsevanem saab esitada taotluse oma lapsele elukohajärgse kooli määramiseks kas elektrooniliselt valla hariduse registrite keskkonna kaudu https://haridus.saaremaavald.ee/haridus/ või paberkandjal, edastades allkirjastatud taotluse kas vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakonnale (Tallinna tänav 10, 2. korrus Kuressaares) või koolile, kuhu ta taotleb lapse vastuvõtmist.

Vanem, kes soovib oma lapsele koolikohta Kuressaares, peab taotluses ära märkima kaks eelistust; kui koolikohta soovitakse väljaspool Kuressaare linna, võib piirduda ühe eelistuse märkimisega. Vastuvõttu erakooli Luce korraldab kool ise ning vanemad ei pea oma lapse sellesse kooli panekuks elukohajärgse kooli määramist vallalt taotlema.

Elukohajärgse kooli määramise taotluste vastuvõtt kestab 15. märtsist kuni 31. märtsini.

Kõik õigeaegselt, ka paberkandjal esitatud taotlused registreeritakse ühtses hariduse registrite keskkonnas ning pärast 31. märtsi algab kohe ka taotluste läbivaatamine.

Vallavalitsus määrab elukohajärgse kooli Saaremaa vallas registreeritud elukohta omavale lapsele lähtudes põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses sätestatud tingimustest, arvestades esmajärjekorras õpilase registreeritud elukoha lähedust ja ühe pere laste õppimist samas koolis. Vabade kohtade olemasolul saab arvestada ka lapsevanema soove ning võtta kooli väljaspool Saaremaa valda elavaid lapsi.

Lapsevanem saab vastuse lapsele määratud elukohajärgse kooli kohta taotluses märgitud suhtluskanali kaudu. Kui vanem on saanud teate elukohajärgse kooli määramise kohta, tuleb tal hiljemalt 30. aprilliks teate saamine ja koolikoha vastuvõtt või sellest loobumine veelkordselt kinnitada, et koolid saaksid teha ettevalmistusi uueks õppeaastaks.

Sel aastal saab koos elukohajärgse kooli määramise taotlusega esitada ka taotluse ranitsatoetuse väljamaksmiseks. Toetuse suurus on 175 eurot iga esmakordselt koolimineva lapse kohta. Ranitsatoetust ei maksta enam sotsiaaltoetuste üldise korra alusel, vaid volikogus ootab vastuvõtmist ranitsatoetuste kord, misjärel saavad paika ka toetuste väljamaksmise tingimused ja ajakava.

Loomulikult saab esimesse klassi minevale lapsele taotleda koolikohta ka pärast 31. märtsi, kuid siis määratakse lapsele koolikoht võttes arvesse vabade kohtade olemasolu koolis.

Rahvastikuregistri veebruarikuu andmeil elab Saaremaa vallas 324 last, kes jõuavad sügisel koolikohustuslikku ikka või kelle koolikohustuse täitmise algust on pikendatud. Kaheksa last neist on juba koolilapsed, kuid meie valla lasteaedades käib ka lapsi, kelle elukoht on väljaspool Saaremaa valda. Lisaks on registris lapsi, kelle lasteaiakoha kasutamise kohta andmed puuduvad ning kes võib-olla Eestis ei elagi. Seega ei saa üksnes registri andmetele tuginedes uute koolilaste arvu prognoosida. Oluline on, et lapsevanem oma pere soovidest õigeaegselt teada annab, et uus kooliaasta saaks rõõmuga alata.

Õilme Salumäe,

üldharidusnõunik