shadow

Vanalinn kooli õpilased osalesid Saaremaa Kunstistuudio joonistusvõistlusel RÕÕM KEVADEST 2022 ja kogusid preemiad

Aprillis 2022 kuulutas Saaremaa Kunstistuudio taas välja joonistusvõistluse RÕÕM KEVADEST, kuhu oodati osalema lapsi ja noori vanuses 3-18a, kes soovivad visuaalselt edasi anda oma meeleolu ja tundeid kevadest, selle värvidest, lõhnadest, maitsetest jne. Töödes võis kasutada erinevaid kunstitehnikaid- ja stiile (joonistus, maal, digikunst, kollaaž jms.).

Saaremaa Kunstistuudio andis teada, et kokkuvõtted on tehtud ja töid laekus erakordselt palju – kokku saadeti 120 tööd  115 osaleja poolt. Osa võttis 74 tüdrukut ja 41 poissi. Kõige rohkem osalejaid oli seekord vanuses 9-10a.  Žüriid (Külliki Järvila, Ave Lindau, Anne Tootmaa, Urve Pulk, Sille Sarapuu, Rita Talalaeva, Maia Noorväli) üllatas meeldivalt aktiivne osavõtt koolide-klasside- lasteaedade hulgas. Osales koguni 11 erinevat kooli- ja lasteaiagruppi.

Suu tänu Vanalinna kooli õpetajatele, kes õpilaste töid võistlustele saatsid! Aitäh Tiiu Murd, Kadi Tänav(Tänak), Girta Tang, Tiia Kütt!

Saaremaa Kunstistuudio preemia pälvisid:  Riko Rehi (2.a) “Tore kevadpäev” ja Oskar Välja (2.a) “Loomad ja kevad” (juhendaja Kadi Tänav(Tänak))

Külliki Järvila preemia  – graafilise töö pälvisid:  Lilit Hein (4.a) “Öö hämarus” ja Raian Õunaid (4.a) “Vikerkaarepott” (juhendaja Girta Tang),  Miia Saar (9.b) (esindas Kuressaare Kunstikooli)

Anne Tootmaa premeeris oma akvarellide ja kaartidega:  Simone Mõik (3.a) (juhendaja Tiiu Murd) ja Helena Mardi (8.b) (juhendaja Tiia Kütt).

ASVA VIIKINGIKÜLA kinkekaart 4-liikmelisele seltskonnale: Õie-Ann Tšernobrovkin (3.a) (juhendaja Tiiu Murd)

Töö autor: Helena Mardi 8.b 

Saaremaa Kunstistuudio premeerib osalenud klasse kunstikursusega:
Kuressaare Vanalinna Kool 2a, õp. Tiiu Murd
Kuressaare Vanalinna Kool 3a, õp. Kadi Tänav(Tänak)
Kuressaare Vanalinna Kool 4a, õp. Girta Tamm

Näitust töödest saab vaadata 1.-20. juunini Saaremaa Kunstistuudio lehelt https://www.facebook.com/saaremaa.kunstigalerii