Vanalinna koolis toimus maakonna koolide 4.-6. klasside etlejate konkurss

Teisipäeval, 28. jaanuaril toimus Vanalinna kooli saalis Saare maakonna 4.-6. klasside etlejate konkurss. Konkurssi korraldasid koostöös Kuressaare Vanalinna Kool (Piret Seema), Kuressaare Gümnaasium (Merle Rekaya) ja Saaremaa Ühisgümnaasium (Rita Ilves).

Konkursil osales 21 tublit etlejat järgmistest koolidest: Kuressaare Vanalinna Koolist, Valjala Põhikoolist, Kaali Koolist, Salme Põhikoolist, Kuressaare Gümnaasiumist, Aste Põhikoolist, Saaremaa Ühisgümnaasiumist ja Lümanda Põhikoolist. Nagu juhend ette nägi, tuli igal osalejal  esitada eesti või maailmakirjanduse autorite loomingust üks luuletus ja üks proosatekst.

Esinejaid hindas Žürii: Matis Prostang ja Elo Rosenfeld Saaremaa Ühisgümnaasiumist, Ly-Sandra Tohter Vanalinna kooli vilistlane ja Saaremaa Ühisgümnaasiumi vilistlane, Anni Haandi Vanalinna kooli vilistlane ja Kuressaare Gümnaasiumi ajaloo-ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, Gerli Ots ja Martin Leepere Kuressaare Gümnaasiumist.

Zürii andis välja ühe GRAND PRIX´ (esindab Saare maakonda vabariiklikul konkursil), kolm laureaati,  neli eripreemiat ja kuus preemiat.

Konkursi võit läks sel korral Markus Kaunissaarele Saaremaa Ühisgümnaasiumist.

Vanalinna kooli esindajatel läks konkursil väga edukalt. Karmo Ool 4.b klassist saavutas laureaadi tiitli! Juhendaja Ene Grass.

Tõnu Lindmetsa 4.a klassist (juhendaja Kadi Tänav(Tänak)) ja Robert McCarthyt 5.b klassist (juhendaja Ülle Pihelpuu) tunnustas žürii preemiaga.

7.-9. klasside konkurss toimus Kuressaare Teatris. Vanalinna kooli esindasid Emeli Pikner 9.b klassist (juh Erina Küüra) ja Raina Kolk 9.a klassist (juhendaja Kadi Tänav(Tänak)).  Emeli esitust tunnustas vanema astme žürii eripreemiaga!

Palju õnne ja kiitus konkursil osalenud õpilastele ja suur tänu juhendajatele!