Saaremaa koolide võimlejad ja tantsijad osalesid festivalil “Koolivõimlemine ja tants 2018”

Laupäeval, 7. aprillil algusega kell 13.00 toimus Kuressaare Vanalinna Kooli võimlas Saare maakonna koolide võimlemis- ja sportliku tantsu rühmade festival “Koolivõimlemine ja tants 2018”.

Festivali esimeses osas astusid  klassid üles omaloominguliste võimlemis- ja tantsukavadega. Kavades osales kokku 93 õpilast. Õpilaste omaloominguliste kavade auhinnad 2018

Teises osas nägi kohale tulnud rohkearvuline publik treenerite – Tiiu Haavik, Laura Olesk, Katrin Paju, Anette Rung, Maret Mägi juhendatud rühmade kavasid.  Treenerite kavades osales 132 õpilast. Treenerite juhendatud kavade auhinnad 2018

Võimlemist ja tantsu hindas auväärne žürii koosseisus: Ene Vahter, Margit Mägi, Ly Haandi, Heleri Soe, Kristin Aksalu

Fotod leiad siit: https://www.flickr.com/photos/132144789@N08/albums

Suur, suur tänu kõigile osalejatele!

Aitäh peakorraldajale õp Tiiu Haavikule!

Sündmuse õnnestumisele aitasid kaasa KVK vilistlased Daniel Rüütel (helipuldis), Lorena Voronov (fotod) ja huvijuht Piret Seema.

Selgusid koolisisese uuringu “Vanalinna kooli õpilaste toitumisharjumused” tulemused

Aprill on koolis TERVISEKUU ja Eestis tähistatakse aprillis juba mitmendat aastat SÜDAMEKUUD ning pööratakse rohkem tähelepanu tervisele ja liikumisele. Hea tervise juures mängib tähtsat rolli ka tervislik toitumine.

Juba eelmisel poolaastal tuli kooli tervisenõukogul mõte uurida Vanalinna kooli õpilaste toitumisalaseid harjumusi. Üldiselt on söögivahetundides söökla õpilastest tulvil ja süüakse isuga, kuid siiski  kohtab koolisööklas neid, kes pakutavat toitu väga valikuliselt söövad. Kahjuks on ka neid õpilasi, kes koolisööklasse igapäevaselt üldse ei tule ja tasuta koolilõuna söömata jätavad. Tervisenõukogu õpetajatest liikmetel tekkiski huvi, mida ja millal siis õpilased süüa armastavad?

Uuringu küsimused koostas õpetaja Ülle Keos. Kooli tervisenõukogu arutas küsimused läbi ning täiendas neid. Märtsis toimuski toitumisalane küsitlus 4.- 9. klasside õpilastele ja küsitluse kokkuvõtet saad lugeda siit: KVK õpilaste toitumisharjumused 2018

Suur tänu õpetaja Ülle Kreosile küsitluse koostamise, läbiviimise ja kokkuvõtte koostamise eest!

Selgusid kooli 20. võimlemisvõistluste parimad omaloomingulised kavad

Neljapäeval, 5. aprillil toimusid kooli võimlas juba 20. võimlemisvõistlused, kus ettenäitamisele tulid kolmanda õppeveerandi jooksul loodud ja selgeks õpitud omaloomingulised võimlemis- ja tantsukavad.

Etteasteid hindas žürii koosseisus: KVK-s võimlemisega kaua aega tegelenud vilistlased Grete Milpak (SÜG), Liilia Salong (KG), Helina Sagor ja õpetaja Tiiu Haavik.

Võistlustel osalesid järgmiste klasside tüdrukud: 5a, 5.b, 6.a, 6.b, 7.a, 7.b, 8.a, 9.a

I koht – 6.a  vabakava (32p);

II koht – 6.b I rühma tantsukava (31p)

III koht – 5.a vabakava (26p);

IV koht – 5.b II rühma vabakava (25p)

V-VI koht – 5.b I rühma tantsukava (22p)

V-VI koht – 6.b II rühma Tantsukava (22p)IMG_20180405_151750

VANEM VANUSEASTE 7.-9. kl

I koht – 9.a “Mustad tiivad”

II koht – 7.a lindikava (33p)

III koht – 7.b tantsukava (32p)

IV koht – 8.a vabakava (27p)

Parim omaloominguline võimlemiskava 5.-9. kl9.a “Mustad tiivad” (fotol 9.a)

Parim omaloominguline tantsukava 5.-9. kl7.b tantsukava

Sündmuse fotosid näed siit: https://www.flickr.com/photos/132144789@N08/albums/72157692208905352

Aitäh ja kiitus kõigile osalejatele!

Suur tänu võistluste korraldajale õp Tiiu Haavikule!