Laupäeval, 8. veebruaril korraldasid Kuressaare Gümnaasiumis MTÜ Robootika ja Tartu ülikool FIRST LEGO League (FLL) seitsmenda eelvooru, millel osales 16 meeskonda: üks Hiiumaalt, üks Muhumaalt, üks Lääne-Virumaalt ja 12 Saaremaalt.

FIRST LEGO League 2019/2020 hooaja teemaks on LINNALOOJA (inglisk. CITY SHAPER), kus meeskondade eesmärgiks on uurida kõike seda, kuidas oma kodulinna paremaks muuta. “Linn” ei piirdu loomulikult ainult linnaga, kui haldusüksusega vaid sinna kuuluvad ka alevid, alevikud ning külad.

Esimest korda oli võistlemas ka Kuressaare Vanalinna Kooli  võistkond. Võistkonda kuulusid: Janar Sepp 6.b, Adeele Arikas 4.a, Carola Sadam 4.a, Kätriin Kivistik 4.a, Merilin Veskis 4.a, Janri Kõrva 4.a, Annaliisa Grüntal 4.a, Mia-Liisa Ivanov 4.b, Roxanna Melissa Nelis 4.b, Sassa Porila 1.a, Mihkel Tamm 1.a.

FIRST LEGO League võistluses võtavad omavahel mõõtu väga einevad tiimid algklassidest kuni gümnaasiumi viimase klassini. Auhinnaks olid karikad ja neid jagati välja kokku viis: robotimäng, roboti disain, põhiväärtused, innovatsiooniprojekt ja meistrikarikas.

Põhiväärtuste all hindab žürii võistkonna tegemistes järgmiseid valdkondi:

• Kaasamine: Me austame üksteist ja mõistame erinevusi.
  • Avastus: Me uurime uusi oskusi ja ideid.
  • Innovatsioon: Me lahendame probleeme loovuse ja sihikindlusega
  • Meeskonnatöö: Koos töötades oleme tugevamad.
  • Mõju: Me kasutame õpitut maailma paremaks muutmisel.
  • Lõbu: Me naudime ja tähistame oma tööd!

Eelvooru parimad võistkonnad on oodatud 7. ja 8. märtsil Tallinnas toimuvale FIRST LEGO League finaalvõistlusele.