Gis-päev

18. novembril toimus Tallinnas Rahvusraamatukogus Gis-päev, kus osalesid ka kaks meie kooli õpilast – Eliis Kaseväli ja Kätriin Rüütel. Eelnevalt osalesid nad ka ka Gis-päeva kaardivõistlusel. Võistluseks koostasid nad veebikaardi ArcGis-keskkonnas. Teemaks valisid nad “Minu rõivaste geograafia ehk kust riidekraam minu kappi jõuab”. Selleks tööks pildistasid nad oma riideid, uurisid, kus need on õmmeldud. Kaardile kandsid nad riiete päritolumaad, lisainfosse lisasid pildid ja kohad, kust riided on ostetud.

Kaarti saab näha veebiaadressil http://www.arcgis.com/home/webmap/viewer.html?webmap=06551f5af4d24325930a6954b8c1edfa

Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva eesmärgiks on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega tihedalt seotud keskkonna erialasid põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele ning bakalaureuse tasemel õppivatele tudengitele.
Kaardivõistlusele laekunud tööd olid näitusel 18. novembril 2015 GIS- ja geograafia teabepäeval.
Kiitus tublidele kaardiloojatele!
Info edastas õpilaste juhendaja õp Ülle Kreos.