Vanalinna kooli õpilasesindus käis Lahedal Koolipäeval

Vanalinna kooli õpilasesinduse liikmetel oli 19. novembril võimalus osaleda nooretkonverentsil Lahe Koolipäev 2015, mille alateemaks sel aastal oli “Minu elu pöördepunktid”. Saaremaalt osales suisa 3 suurt bussitäit noori! Liikuma tuli hakata juba väga vara (4.50 Kuressaarest)  ja Tallinna vanalinnas olime kohal juba 8.30 hommikul. Vanalinnast siirduti rongkäiguga Vabaduse väljakule ja sealt edasi Nordea kontserdimajja.

Vanalinna kooli esindasid: Laura Priske 9.b, Liilia Salong 9.b, Helina Sagor 9.b, Stella Stepanov 8.b, Grete Milpak 8.b Johanna Seema 7.a, Karolin Kask 6.a. Stella ja Grete esindasid ka Kuressaare Linna Noortekogu.

Vanalinna kooli õpilaste osalemist toetasid Kuressaare Linnavalitsus ja Kuressaare Vanalinna kool.

Peale registreerumist  tervitasid kõiki saabujaid terekäega Riigikogu esimees Heiki Nestor ja noortekonverentsi Lahe Koolipäev 2015 programmijuht Toomas Laigu.

Nooretkonverentsil astusid üles tuntud muusik Ewert Sundja, seikluskasvatuse lektor Sergei Drõgin, noor doktorant ja aju-uurija Jaan Aru, vehkleja Erika Kirpu, näitleja Mart Müürisepp,  ajakirjanik Vahur Kersna ja riigikogu liige Liina Kersna, välisminister Marina Kaljurand, ärimehed Peeter ja Priit Rebane. Konverentsil kõnelenud innustasid noori ja panid mõtlema elu poolt pakutavate erinevate võimaluste üle. Iga noor leiab elus üles oma sisemise sära ja potentsiaali, millega elus edasi minna. Kõige tähtsam on kuulata oma südame häält ja teha elus seda mida väga armastad. Enda vastu tuleb alati olla aus. Kõige olulisem oli konverentsilt kaas võtta head mõtted, soovid ja positiivne energia.

Samuti oli konverentsi üheks osaks HEA EESKUJU KONKURSS, kuhu oli esitatud tublisid ja tegusaid noori üle Eesti. Meie suureks üllatuseks oli kandidaatide seas ka Vanalinna kooli 15. lennu vilistlane Eliise Tiidussalu, kes õpib Lihula Gümnaasiumi 12. klassis.  Palju õnne Eliisele! Võitjateks kuulutati Tartu tüdrukud Merilin Ginter ja Triin Karis.