KVK õpilased olid edukad vabariiklikul majandusvõistlusel Creatlon

Juba kuuendat aastat võtavad meie kooli õpilased osa üle-eestilisest majandusvõistlusest Creatlon. Tänu tublidele õpilastele oleme enamasti jõudnud ka autasustatute hulka. Nii ka sel õppeaastal, kus meie koolist osales 8.a kl võistkond Mandariinid, kuhu kuulusid: Otto Kokk, Ehard Kuusk, Jarno Maripuu. Võistlus algab alati majandusteemalise e-viktoriiniga, siis tuleb koostada meeskonnad ja järgneb meeskonnatöö ning võistluse lõpetab loovülesanne.

Kuna meie koolis ei ole majandusõpetust, siis viktoriinis me eriti edukad ei ole, aga pääseme siiski esimese kolmandiku paremate hulka. Kõige edukamalt läheb alati meeskonnavõistlus. Selle aasta ülesanded olid: kasutatud teksade kogumise kampaania, video- CV koostamine, sotsiaalmeedia reklaami analüüs ja maksumaksja rahade eest ehitatud hoonete otsimine ning analüüsimine. Loovülesandeks oli ettevõtlusteemalise muinasjutu kirjutamine.

Meeskonnavõistlust alustas 43 võistkonda, lõpetas 16, mis näitab, et õpilaste jaoks olid ülesanded rasked ja nõudsid nii ettevõtlikkust, kui tegutsemistahtmist ja järjepidevust. Meie kooli võistkond Mandariinid saavutas meeskonnavõistluses 3. koha ning võistluse kokkuvõttes tubli 4. koht! Kaotasime kolmandale kohale ainult 0,25 punktiga. Seetõttu kutsuti meid ka Tallinnasse, kus JA Eesti autasustas oma aktusel parimaid õpilasvõistlustel osalenuid. Preemiana on meid kutsutud 16. mail osalema Saaremaa ekskursioonil, kus meid ootab ees ärimehele vääriline päev!

Fotol: Jarno Maripuu, Otto Kokk, Ehard Kuusk, õp Ülle Kreos.

Info edastas võistkonna juhendaja õpetaja Ülle Kreos.

Palju õnne võistkonnale ja juhendajale!